Blog > Komentarze do wpisu
Czarownice i były katolik (cz.4).
 

Czy chcę powiedzieć, że kult Królowej Niebios narzucony polskiemu społeczeństwu jest jedyną przyczyną nieszczęść, jakie spadły na nasz kraj? Bynajmniej. Zastanawia jednak, że kraje, które mu hołdują (Polska, Hiszpania, Portugalia, Ameryka Łacińska) przez wiele wieków klepały biedę, która ominęła kraje, które odrzuciły kult Królowej Niebios (np. Wielka Brytania, Niemcy, Skandynawia, Szwajcaria, USA). Prorok Jeremiasz powiedział ludziom, którzy czcili Królową Niebios, utrzymując przy tym, że nie przeszkadza im to wciąż wierzyć w prawdziwego Boga: "Pan nie mógł już znieść niegodziwości waszych postępków ani ohydnych czynów, jakie popełniliście. Dlatego kraj wasz został obrócony w pustkowie, stał się przedmiotem klątwy." (Jer. 44:22-23).

Przestępowanie przykazań, w tym II przykazania biblijnego Dekalogu, które zakazuje oddawania czci stworzeniu (Wj. 20:4-5) otwiera przed królestwem ciemności dodatkowe możliwości ściągania nieszczęść i zaślepiania ludzi na Ewangelię. Odżegnajmy się od kultu istoty, która nie ma nic wspólnego z błogosławioną matką naszego Pana, Jezusa Chrystusa. Oddawanie czci Królowej Niebios jest kultem stworzenia a nie Stwórcy. Zdaje nas i nasz kraj na łaskę istot, które nie są przyjazne nam, ani Bogu, choć deklarują wiarę w Niego.

Alfred Palla

 

( 2008-03-27 11:08) ~ateista

bciekawy tekst, dający do myślenia, a zwłaszcza w zakresie dotyczącym losów Polski. Dzięki!

( 2008-03-27 11:11) ~ewa

Posłuchaj.Wszystko co napisałeś jest ciekawe.I chyba mądre.Jednakże nie zapominaj że w tym wszystkim TU,na Ziemi najważniejszy jest człowiek.Podobnie jak TAM,w Niebie Bóg.A więc kierujmy naszą uwagę na jakość człowieka,a nie na obraz który mu bliski jest.Jestem wręcz pewna,że nawet ten pozbawiony "niby" jakiejkolwiek wiary człowiek/choć nie wierzę w to/ jeżeli porządnie i uczciwie chodzi po tym świecie,zbawiony będzie.Mnie np. nie przeszkadza wiara choćby w byka,jeżeli wyznający ją człowiek uczciwy jest.A Bóg,jest jeden.Reszta to może..., święci?

( 2008-03-27 11:32) ~RENEGAT

SZACUN . Jestem pod wrażeniem tak obszernego i bardzo ciekawego opracowania które pokazuje jak rozległą wiedzą na ten temat dysponujesz .

( 2008-03-27 12:31) ~ewa

Byle nie przesadzał,w rozumujących inaczej :)

( 2008-03-27 13:30) ~~~ obserwator

Wystarczy poczytać Biblię,żeby się dowiedzieć co czeka Watykan razem z całym klerem. Obecnie powinni stanąć przed Światowym Sądem za popełnione zbrodnie na rodzaju ludzkim, od swojego powstania,to jest od roku 325 naszej ery.Radnym z Nysy należy współczuć i życzyć im rozumu i przejrzenia na oczy.

( 2008-03-27 13:35) ~ed

bardzo dobre i prawdziwe opracowanie, dobrze ze to zamiesciles.

poniedziałek, 31 marca 2008, har_magedon

Polecane wpisy

  • Lista wpisów:

    Skurwysyny diabły, w nocy z 28. 02. na 1.03. 2009 (wydawało mi się, że jest 26-27) napadliście na mój dom. Wygłądało to tak jak opisywał Profesor Jan Pająk. Jak

  • Arystofanes, Sokrates i Diotyma (cz.1a).

    Platon. Dialogi. (przekład Władysław Witwicki) Unia Wydawnicza „Verum”, Warszawa 2007. dostępne on-line:   http://www.katedra.uksw.edu.pl/plato

  • Arystofanes, Sokrates i Diotyma (cz.1b).

    [...] Kiedy Agaton skończył, wszyscy, powiada Arystodemos, zaczęli głośno objawiać zachwyt, że młody człowiek tak doskonale mówił, tak jak i jemu wypadało chwal